Breaking News
Home / داخلی / هیئت کمیسیون ملی یونسکو و آیسیسکو از برنامه حمایت از سواد آموزی بزرگسالان در افغانستان SALA نظارت بعمل آوردند

هیئت کمیسیون ملی یونسکو و آیسیسکو از برنامه حمایت از سواد آموزی بزرگسالان در افغانستان SALA نظارت بعمل آوردند

هیئت کمیسیون ملی یونسکو و آیسیسکو به رهبری محمد شاکر حبیب یار رئیس این کمیسیون به منظور تطبیق پلان عملیاتی سال ۱۳۹۷ کمیسیون ملی و جهت حصول اطمینان از تطبیق منظم کورسهای حمایت از سواد آموزی بزرگسالان (SALA) و همچنان مشخص نمودن فرصت ها و یا چالشهای که مانع تطبیق آن میگردد، از ولایت پنجشیر و ولسوالیهای ولایت کابل نظارت بعمل آوردند.

کورسهای متذکره در چهار ولایت( کابل، پنجشیر، پروان و فراه) با حمایت مالی سازمان یونسکو از سوی معینیت محترم سواد آموزی وزارت معارف از ماه جوزای سال روان آغاز گردیده است، تا جوانان و بزرگسالان که نتوانسته اند بطور منظم تحصیل نمایند حد اقل سواد خواندن، نوشتن و حساب کردن را بیاموزند.

قرار است گروپ بعدی به سرپرستی آمریت امور برنامه های کمیسیون ملی از ولایت پروان و ولسوالی های ولایت کابل در روزهای آینده نیز نظارت بعمل آورند. کمیسیون ملی در نظر دارد تا یافته ها، پیشنهادات و نظریات خویش را در اولین جلسه شورای عالی کمیسیون ملی، رهبری وزارت معارف، معینیت محترم سواد آموزی وزارت معارف و دفتر یونسکو در کابل شریک نماید، تا بر مبنای  آن اقدامات لازم را که ایجاب می نماید روی دست گرفته شود و برنامه متذکره به نحو احسن تطبیق گردد.

حیات الله مهریار

 

About admin

Check Also

آغاز برنامه ارتقای ظرفیت واحد های جندر ادارات

الیوم چهارشنبه مورخ ۲۸ قوس پروژه ارتقای ظرفیت بخش جندر وزارت خانه ها و ادارات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *