Home / گزارش‌ها / جایزه‌ها / موسسه کمک به معارف افغانستان (Aid Afghanistan for Education)  برنده جایزه سواد آموزی یونسکو گردید

موسسه کمک به معارف افغانستان (Aid Afghanistan for Education)  برنده جایزه سواد آموزی یونسکو گردید

موسسه کمک به معارف افغانستان که از طریق کمیسیون ملی یونسکو و آیسیسکوی افغانستان در جایزه سواد آموزی یونسکو- کینگ سی جونگ(UNESCO King Sejong Literacy Prize) معرفی گردیده بود، بعد از بررسی اسناد و فعالیت های این موسسه توسط هیئت داوران بین المللی، در عرصه همکاری و پیشرفت سواد آموزی در کشور بعنوان یکی از برنده های این جایزه معتبر برگزیده شده است.

کمیسیون ملی یونسکو و آیسیسکو خرسند است که در معرفی این موسسه در جایزه متذکره هیچ نوع تلاش خویش را دریغ نورزید و امروز شاهد انتخاب این موسسه در جایزه ۲۰۰۰۰ دالری سازمان یونسکو گردیده است. جایزه سواد آموزی کینگ سی جونگ هر سال برای افراد و سازمان های دولتی و غیر دولتی که در عرصه پیشرفت سواد آموزی تلاش ورزیده اند اهدا میگردد که شامل پول نقد، مدال نقره و دیپلوم میباشد.

جایزه متذکره به روز هفتم سپتمبر ۲۰۱۸ روز بین المللی سواد در مقر سازمان یونسکو در شهر پاریس به برندگان تقدیم خواهند شد.

کمیسیون ملی یونسکو و آیسیسکو این جایزه معتبر را به خانم حسینه شیر جان رئیس محترم موسسه کمک به معارف افغانستان و همکاران شان صمیمانه تبریک عرض می نماید و آرزومند است که همچنان فعالیت های موثر شانرا در راستای پیشرفت سواد آموزی و با سواد نمودن هموطنان مان ادامه دهد.

حیات الله مهریار

About admin

Check Also

اعلان جایزه یونسکو جاپان در بخش تعلیمات انکشاف پایدار ۲۰۱۹

اعلان جایزه یونسکو جاپان در بخش تعلیمات انکشاف پایدار ۲۰۱۹ سازمان جهانی یونسکو جایزه‌ای را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *