Home / فعالیت‌ها / تعلیم و تربیه / بامیان عضویت «شبکه جهانی شهرهای یادگیری » سازمان یونسکو را به دست آورد

بامیان عضویت «شبکه جهانی شهرهای یادگیری » سازمان یونسکو را به دست آورد

به نقل از سایت خبر نامه، شهر بامیان، عضویت شبکه جهانی شهرهای یادگیری یونسکو را بدست آورده است. شهر بامیان نخستین شهر در افغانستان است که عضویت شبکه جهانی شهرهای یادگیری یونسکو را بدست می آورد.

چند ماه پیش مقام های وزارت معارف افغانستان اعلام کرده بود که ولایت بامیان در سال آینده رسمن عضویت «شبکه جهانی شهرهای یادگیری » از سوی سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی ملل متحد یا یونسکو را بدست خواهد آورد.

unesco

شهر بامیان یکی از شهر های مهم فرهنگی افغانستان که با داشتن آثار فرهنگی و امنیت نسبی مورد توجه نهاد های فرهنگی میباشد. این شهر در سال ۲۰۱۵ نیز عضویت شهر های خلاق سازمان یونسکو را نیز بدست آورده بود.

شبکه جهانی شهرهای یادگیری یونسکو چیست؟
شبکه جهانی شهرهای یادگیری یونسکو یک شبکه بین المللی سیاست گرا است که الهام، دانش و بهترین عملکرد های یادگیری را ارائه می دهد. شهرهای یادگیری در تمام ابعاد توسعه می تواند به منظور اشتراک ایده ها با دیگر شهرهای که ممکن حالا نیز در آنجا وجود داشته باشد مستفید شود و به عنوان راه حل برای مسائلی که بوجود می آیند سود ببرند.
این شبکه از دستیابی به همه هفده هدف توسعه پایدار (SDGs)، به ویژه SDG 4 («اطمینان از آموزش كیفیت فراگیر و عادلانه و ترویج فرصت های یادگیری مادام العمر برای همه» را پشتیبانی می كند و SDG 11 «ایجاد شهرها و شهرك های انسانی شامل، امن، انعطاف پذیر و پایدار “.

شهر های یادگیری یونسکو از طریق ترویج گفتگوی سیاسی و یادگیری همیشگی در میان شهرهای عضو، از آموزش و یادگیری مادام العمر در شهرهای جهان حمایت می کند.

 

About admin

Check Also

پیام تبریکی محترم محمد شاکر حبیب یار سکرترجنرال کمیسیون ملی یونسکو و آیسیسکو به مناسبت روز جهانی معلم

سیزدهم میزان برابر با پنجم اکتبر، بعنوان روز جهانی معلم هر سال در سراسر جهان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *