Home / خارجی / خانم اودری ازولی Audrey Azoulay بحیث دایرکترجنرال یونسکو برگزیده شد

خانم اودری ازولی Audrey Azoulay بحیث دایرکترجنرال یونسکو برگزیده شد

منبع: وبسایت یونسکو

ترجمه: حیات الله مهریار

کنفرانس عمومی یونسکو امروز ۱۰ نومبر ۲۰۱۷، خانم اودری ازولی Audrey Azoulay را که اهل فرانسه میباشد به عنوان دایرکترجنرال سازمان یونسکو منصوب کرد. خانم ازولی Azoulay به تاریخ ۱۳ اکتبر بخاطر احراز این پست نامزد شد تا به جای دایرکترجنرال قبلی خانم ایرینا بوکووا Irina Bokova  اهل بلغارستان را که در دوره قبل انتخاب شده بود را توسط هیئت اجرایی تصاحب نماید.

به این اساس رییس ۳۹ همین کنفرانس عمومی Zohour Alaoui، انتخاب دایرکترجنرال جدید را که توسط رای گیری بورد اجرایی صورت پذیرفت تبریک گفت.
خانم ازولی در کنفرانس عمومی گفت:”من اکنون در مورد تمام افرادی که در ماه های اخیر با آنها دیدار کرده ام و با ظرفیت های مختلف مسلکی شان که دارند، انتظارات زیادی از یونسکو دارند، فکر می کنم.”

وی در ادامه سخنانش اعلان کرد:” من به وظایف یونسکو، که به طور قابل توجهی مدرن است، فکر می کنم.

من از همه شما که از مشکلات سازمان آگاه هستید، اما می دانم که این امر غیر قابل تعویض است، ولی لازم است تا در مواجه با چالش های فعلی جهان و کسانی که به وحدت و آرامش نیاز دارند تا وظایف خویش را به نحو احسن اجرا کنیم.”

خانم Azoulay متولد سال ۱۹۷۲ میباشد و وی قبلا بحیث وزیر فرهنگ و ارتباطات فرانسه از فبروری ۲۰۱۶ تا مه ۲۰۱۷  نیز ایفای وظیفه نموده است. او موقعیت های عالی در بخش رادیو و تلویزیون دولتی فرانسه و سپس به عنوان گزارشگر به اداره حسابرسی دولتی فرانسه،  Cour des comptes  و بعد به عنوان یک متخصص قانونی کمیسیون اروپا در زمینه های فرهنگ و رسانه ها خدمت کرده است.
خانم Azoulay در مرکز ملی سینمای فرانسه (CNC)، نخست به عنوان معاون مدیر صدا و تصویر، سپس به عنوان مدیر امور مالی و حقوقی، و در نهایت به عنوان معاون مدیر خدمات نیز ایفاوی وظیفه نموده است.  او فارغ التحصیل مکتب Ecole Nationale و موسسه سیاست گذاران پاریس است. همچنین خانم Azoulay دارای مدرک ماستری ارشد در مدیریت کسب و کار از دانشگاه لنکستر (انگلستان) نیز میباشد.

خانم Azoulay در حالی دایرکترجنرال عمومی یونسکو انتخاب میشود که وی دومین زن برای اشغال این موقعیت است. قرار است وی در ۱۵ نوامبر ۲۰۱۷ رسما این پست را اشغال اشغال نماید.

About admin

Check Also

کمک هزینه ۱۰,۰۰۰ دالری مرکز فرهنگی MOWCAP آسیا برای پروژه های جمع آوری و حفظ و دسترسی به میراث مستند

کمک هزینه ۱۰۰۰۰ دالری مرکز فرهنگی MOWCAP  آسیا برای پروژه های جمع آوری و حفظ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *